| andrei056 a întrebat:

java are programare procedurala sau java e strict orientat pe obiect? daca are programarea procedurala este la fel de complicat de învățat ca la c++?

12 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E doar orientat obiect

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Java e inrudit cu C si C++.

| suntserios a răspuns (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Mai toate limbajele sunt inrudite intre ele, nu vad unde il ajuta treaba asta la intrebarea lui

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru suntserios):

Nu cred ca Brainfuck e inrudit cu C.

| suntserios a răspuns (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Vorbeam de limbajele uzuale, nu era nevoie sa scoti ceva din fundul gandirii doar sa ma contrazici. oricum in continuare nu vad rostul afirmatiei tale initiale in contextul intrebarii

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru suntserios):

Avand in vedere afirmatia lui "java [...] este la fel de complicat de învățat ca la c++", dar tinand cont si de faptul ca Java constituie aproximativ 50% C++, este cam la fel de greu de invatat.

| mudokins78 a răspuns:

Nu! E orientat către obiect.
De ce nu foloseşti notepad++?

| suntserios a răspuns (pentru mudokins78):

Si ce legatura ace notepad++ cu intrebarea lui? Pe bune ca nu pricep

| mudokins78 a răspuns (pentru suntserios):

Păi am crezut că nu face referire la apleturi, doar script.

| suntserios a răspuns (pentru mudokins78):

Nu are logica ce zici

| mudokins78 a răspuns (pentru suntserios):

Zi şi mie bre!

| AnonimCuDiploma a răspuns:

Salut!
Java este un limbaj orientat pe obiect, nu procedural, precum C sau C++.