| Sarmalementolate a întrebat:

La altex au trade-in? Eu încerc sa îmi vând xbox-ul meu (360) si nu știu dacă exista un loc pentru trade-in in România. (Inafara de amanet)

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Magazinele mari nu au trade-in si nu vand vechituri.
Incearca sa-ti vinzi xbox-ul pe FB-ul tau, pe olx.ro sau la targul de vechituri din cel mai apropiat oras.
Amanetul nu face trade-in, ci iti cumpara produsul, in general la 30-40 din valoarea lui, asta in acz in care nu doersti sa-l amanetezi pentru o suma modesta.
Daca xbox-ul tau este mai vechi de 1-2 ani, o casa de amanet iti va oferii cam 25% din valoarea lui.

In orice caz, la 12 ani cati ai acum, legal nu ai voie sa faci nici un fel de tranzactii, cu nici un magazin si nici la amanet, doar parintii tai pot.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu am auzit niciun magazin care sa faca trade in, nici nu ar avea ce sa faca cu produsele vechi