| SmLighte a întrebat:

. La ce foloseste placa audio intr-un PC de gaming. sau o placa audio 5.1 ( 5.1 Audio with Realtek ALC662 ) si ce avantaje aduce o placa audio 7.1 (Audio with Realtek ALC892 ). Mersi

Răspuns Câştigător
| MskDesign a răspuns:

Pentru a avea o calitate cat mai buna si mai reala in joc.Se numeste dolby surround.

| SmLighte explică (pentru MskDesign):

O placa audio 5.1 ( 5.1 Audio with Realtek ALC662 ) este buna?

| MskDesign a răspuns (pentru SmLighte):

Da,dar nu uita ca iti trebuie si un sistem de boxe 5+1.Degeaba iti iei placa daca nu ai sistemul sau le poti achizitiona pe rand.