| cocacola007 a întrebat:

La inceputul lunii ianuarie mi-am cumparat un iphone 4s codat pe sprint USA cu iOS 6.1.3. Mi-as dori sa fac update la ios 7 dar imi este teama din cauza problemei "wi-fi-ului". Mai am o problema, nu stiu daca gevey-ul suporta update la iOS 7. Cum aflu acest lucru? Ce gevey ar trebui sa aleg daca trebuie sa il schimb?

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Vezi sa nu ai icloud(sa stii parla inainte de update).
Pentru ios 7 ai nevoie de r-sim.

| cocacola007 explică (pentru sltlp):

Este contul meu, stiu parola dar imi e frica sa nu imi mai mearga wifi-ul dupa update, s-a intamplat la multi

| sltlp a răspuns (pentru cocacola007):

Oricum o sa ai probleme cu sim-ul, deci ramai la 6.1.3