| Eastwood a întrebat:

La mulți ani!
Am o mică problemă.
De ce când pun o poză pe Facebook își pierde din claritate, ce ar trebui sa fac ca poza sa ramana asa cum o am in albumul de poze din telefon? De exemplu pe Instagram poza este foarte clara, exact cum este in telefon.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se poate asta. Chiar si daca ii dai optiunea cu claritate maxima a pozei sau ceva de genul. Facebook redimensioneaza imaginea si odata cu asta isi pierde din claritate, din pacate.

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

1. pentru că FB prelucrează imaginile încărcate pe serverele lor.
2. folosește alte site-uri de postare a pozelor - picassa, Instagram, photobucket etc.