| heddy10 a întrebat:

Laptopul meu are procesor Intel Pentium Quad-Core N3710 de 1.60 GHz frecventa standard, dar capabil sa urce pana la 2.56 GHz. Intrebarea mea este : Acest "boost" se face automat atunci cand e nevoie sau imi trebuie vreun soft?

Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| Alexul99 a răspuns:

Se face automat cand procesorul este utilizat intensiv si dureaza doar un timp scurt din cate stiu eu. undeva la cateva minute fiindca se incalzeste foarte tare din pricina boost-ului si daca ar sta permanent la 2.56 probabil ca ar lua foc.

| heddy10 explică (pentru Alexul99):

Mersi!