| simonsolcan a întrebat:

Salut TpU! M-am decis sa imi achizitionez un laptop de la altex am doua variante
1.Laptop ASUS A540UB-DM859, Intel® Core™ i3-7020U 2.3GHz, 15.6" Full HD, 4GB, 1TB, NVIDIA GeForce MX110 2GB, Endless, argintiu
2.Laptop Lenovo IdeaPad 330S-15ARR, AMD RYZEN 5 2500U pana la 3. 6GHz, 15.6" FHD, 4GB, 1TB, Radeon Vega 8, Free Dos
Pe amandoua le-am prina la oferta, care ar fi mai bun? Sau sa imi recomandati unu de maxim 1800 lei.

2 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

ASUS! E brand recunoscut pentru calitatea produselor. Placa video e mai bună, iar Endless OS e o distribuție reușită de Linux - nu trebuie să pui Windows pe el.
Lenovo e mai mult reclama de el. Multă lume se plânge de produsele Lenovo!
Asta e părerea mea! Tu hotărăști!
Succes la shopping!
happy

| Ked a răspuns:

Https://versus.com/en/amd-radeon-vega-8-vs-nvidia-geforce-mx110
ASUS câștigă... dar eu nu mai fac greșeala să investesc într-un laptop fiindcă se strică foarte repede. Doar dacă e de gaming fiindcă acelea sunt făcute să reziste mai mult decât cele normale. Prețul unui laptop de gaming pleacă de pe la 3.000 RON.