| DraV3N a întrebat:

m-am hotarat sa imi cumpar un ps3, dar sunt putin nedumerit cu cateva chestii.
1.Care e faza cu memoria?! ce poti face cu 500GB? adica am inteles ca te poti juca de pe DVD direct fara sa il instalezi.
2.Cum as putea sa il conectez la internet?
3. Dati-va cu parerea ...pe care l-as putea cumpara? Adica care ar fi mai bun? http://www.altex.ro/consola-sony-ps3-super-slim-500gb-bl u-ray-joc-fifa-13
http://www.altex.ro/......ontrollere
Am pus linkurile doar ca si comparatie de ps. daca aveti un site/magazin unde sunt ceva mai bune sau mai ieftine postati aici.
P.S. Nu prea ma pricep la ps asa ca m-am hotarat sa postez aici..cine imi poate oferi informatii in plus m-as bucura.:D

Răspuns Câştigător
| Beretta a răspuns:

1.Doar jocurile luate de pe playstation store pot fi jucate de pe card restul care sunt pe CD trebuie sa bagi CD, doar pentru jocuri nu prea ai ce face cu 500gb daca joci in mare parte de pe Cd, daca cumperi jocurile online ai nevoie

2.Prin cablu sau wireless

3. 12gb e prea putin, deci 1, sau considera optionea sa cumperi unul SH

| DraV3N explică (pentru Beretta):

Pai eu nu imi cumpar decat din magazine joc de pe CD, si din cate am auzit de la niste amici doar salvarile o sa ocupe spatie pe hard.
Un ps3 la mana a doua nu as cumpara deoarece ne se stie pe unde a umblat si cand se poate strica sau de ce.
Eu prima data am vrut sa il iau pe cel cu 500gb dar unii amici mi-au spus ca nu am ce face cu atata si ca mai bine mi-as lua unul cu 12gb.

| Beretta a răspuns (pentru DraV3N):

Corect ca nu prea ai ce face cu 500 gb dar nici cu 12gb nu prea ai ce face deoarece sunt unele jocuri care se instaleaza automat sau le instalezi tu o portiune din ele ca sa se incarca jocul mai rapid
Dar poti sa iti cumperi 12gb si daca vezi ca nu iti ajunge spatiul schimbi hard diskul(merg hard diskurile de laptop pe el, cele de 2.5")

Deci ps3 de 12gb e 1200 lei, dar vine cu 2 controllere(un controller nou e aprox 200 lei), deci daca ar fi sa cumperi inca un controller pentru cel de 500 gb ar fi 1350+200=1550 lei, daca ma gandesc mai bine mai bine cumperi cel de 12gb si mai cumperi un hdd de laptop de 320gb /500gb (costa in jur de 200-250 lei), 1200 lei + 250 =1450, iesi mai bine happy, dar serios exclusiv pentru jocuri, chiar daca joci multe unul de 250gb e destul

5 răspunsuri:
| Beretta a răspuns:

De pe hard*

| John1973 a răspuns:

Cumparal de aici e mai bun magazinul http://bit.ly/1r4WEwd

| 10soider a răspuns:

Eu am un ps3 de 500 gb nu prea am ce face cu atata de pe store nu de descarc nimic pe psn nu ma joc nici filme pe blurey nu vad asa ca daca vrei sa il cumperi doar pentru jocuri de pe cd eu zic ca unu de 12 gb e de ajuns