| wolfhund a întrebat:

m si eu o problema cu un telefon care l-am cumparat de pe eMAG cum o saptamana si nu imi merg datele mobile si am net dar nu merge si cred ca este ceva din setari.
P.S. am cartela Vodafone si telefonul se numeste iHunt Freedom.
Dau funda pentru ceea ce o sa functioneze.

1 răspuns:
| RaduMihaiRadu a răspuns:

Setari -> din rubrica Wireless si retele selectati Mai multe… -> Retele Mobile -> Numele punctelor de acces -> simbolul +. Pe unele smartphone-uri va trebui ca odata intrat in Numele punctelor de acces sa accesati meniul aditional si sa selectati optiunea APN nou.
Nume: Vodafone

APN: live.vodafone.com

Proxy: nu inserati nimic, ar trebui sa apara Nesetat

Port: de asemenea Nesetat

Nume de utilizator: live

Parola: Vodafone

MMSC: Nesetat

Proxy MMS: Nesetat

Port MMS: Nesetat

MCC: 226

MNC: 01

Tip autentificare: PAP

Tip APN: default, supl

Protocol APN: IPv4

Protocol de roaming APN: IPv4

Purtator: Nespecificat

Tip MVNO: Niciuna

Valoare MVNO: Nesetat