| luga a întrebat:

Mă, care este diferența dintre Nvidia gtx 970 si gtx 980.
Știu de " diferența dintre preț ".
Vreau sa știu cum este în joc, fps. Etc.

5 răspunsuri:
| tdrvic19 a răspuns:

Jocurile rulează mai bine cu gtx 980.

| Jipa95 a răspuns:

Gtx 970 este practic un 980 dar cu unele caracteristici blocate.

Răspuns utilizator avertizat
| VladyXR a răspuns:

ITi recomand sa iti cumperi 970, pentru ca 980 detine 2 placi pe un PCB si limiteaza perfomantele, iti recomand sa iti cumperi 2x 970 si ajungi la pretul unui 980.

| Korrawi a răspuns:

980 e cam cu 10-15 FPS in plus.
Dar parerea mea, daca nu ai in vedere sa te joci la rezolutii mai mari de 1080p, 970 e foarte ok. Sau, daca mai astepti un pic poti sa iei 980 Ti, care o sa apara si pe la noi in cateva saptamani.
http://www.pcadvisor.co.uk/......n-3586205/