| DeedeDeX a întrebat:

.. ma confrunt cu alta decizie si asi dori parearea voastra... Ce ma sfatuiti sa aleg Iphone 4S sau Samsung Galaxy S3
Multumesc anticipat happy

13 răspunsuri:
| introduaicinumele a răspuns:

Bai, depinde de tine. nu ne mai cere noua sfaturi legate de ce sa-ti cumperi. fanii Apple vad iPhone-ul ca "da best fon" si vor tine mortis sa ti-l cumperi, fanii Android/Samsung vor tine mortis sa-ti iei un S3... si in plus sunt si diferite. noi nu avem de unde sa stim ce preferinte ai tu (marimea ecranului, sistem de operare, materialul carcasei etc.). daca era sa alegi intre doua telefoane Android asemanatoare era altceva. dar asa, e ca si cum ai intreba "ce sa mananca azi, ciorba sau pizza?"... rolling on the floor

| Frank51 a răspuns (pentru introduaicinumele):

Ai foarte mare dretate rolling on the floor eu sunt fan LG deci... nu se pune problema

laughing, am ras chiar, doamne laughing nu pot sa cred laughing RESPECT

| OnuOnulică a răspuns:

Samsung Galaxy s3 100%

| Frank51 a răspuns:

Eu personal as alege S3-ul

Avantaje : bateria cu putere mai mare cu 48, 10 % decat la iphone, memoria RAM de 1Gb care la iphone 4s e 512 Mb, display de 4, 8'' la iphone e 3, 5'', este mai subtire decat iphonul cu 1 mm, este mai usor cu 7 gr,

Dezavantaje : Nu are fata de iphone4s

http://versus.com/en/samsung-galaxy-s3-vs-apple-iphone-4s-64gb

Este 100% mai bun decat iphone-ul, in toate privintele, daca alegi iphone inseamna ca esti prost (scuze de expresie) poate iti place iphone-ul altfel nu ti-l recomand, ia-ti S3-ul

| ywar a răspuns:

Dupa cum observ oamenii au bani aici de telefoane moderne pe care, sigur, sigur le vor etala cu gratie in cluburi, societate si alte medii cum ca ei au muncit pentru ele sa le aiba... Luati-va un telefon care sa raspunda nevoilor dvs, nu un telefon la moda!

| ErrorFound a răspuns:

Depinde ce vrei.
S3-ul are ecranul mai mare si este mai flexibil cu sistemul android dar pe iPhone 4s n-o sa gasesti nici odata un virus si este mult mai practic(si rezistent) decat S3-ul.

Ambele telefoane mi se par foarte bune. Eu personal am trecut de la 4s la S3, dar parca mai mult imi place 4s. Acum folosesc un iPhone 5. Nu prea ma atrage Android-ul. Depinde si de gusturi. Alege telefonul care crezi tu ca te reprezinta si care iti place. Eu ti le recomand ambele!

| Edeline a răspuns:

Iphone-ul este mult mai fragil..se sparge foarte repede...insa este mult mai frumos decat un samsung..parerea mea..acum depinde de tine acum vezi si tu.

| Cipa34 a răspuns:

Te sfatuiesc Samsung Galaxy S3 eu am S3 mini si sunt foarte multumit de el. Daca vrei Iphone gandeste-te cum o sa ai muzica pe el probabil doar sa o cumperi si cred eu ca se lucreza foarte greu cu el pe pc adica daca vrei sa iei poze din el sa le transferi, eu ma uit la tata si nici el nu prea se descurca mai cere ajutor.In plus S3 e usor de folosit, are ecranul mai mare, memorie multa + ca poti sa ai si card de memorie cum la Iphone nu poti, camera e buna si procesorul de asemenea.

| kesu0 a răspuns:

Iphone 4s! super telefon arata de 10 ori mai bine poti sa umbli cu o singura mana pe el se misca foarte bine eu as alege iphone.ul