| EkToR a întrebat:

Ma confrunt cu o problema deci prima data am montat un monitor la laptop totul bine si frumos de dimineata cand merge eu vreau pe unul sa ma uit pe yt si pe celalalt chat/ sau un joc ceva, cand vin seara acesta nu mai mergea prima data can l-am deschis a facut niste dungi de culori diferite de parca s-au dus pixeli am dat un restart si ce sa vezi acum laptopul nu imi mai recunoaste monitorul imi zice ca e un singur ecran dar pe monitor imi arata fix ce fac si pe laptop si cand dau acolo sa fac 2 ecrane diferite imi da eroare :
Failed to create OpenGL context for format qSurfaceFormatBufferSize 8, stencilBufferSize 8, samples -1 swapBehavior2, swapinterval1, profil 0).
This is most likely caused by not having the necessary graphics drivers installed.
Install a drive providing OpenGL 2.0 or higher, or, if this is not possible, make sure the ANGLE OpenGL 2.0 emulation libraries (libEGL.dll, libGLESv2.dll and d3dcompiler_*.dll) are available in the application executable`s directory or in a location listed in PATH.

Răspuns Câştigător
| alexkapitany25 a răspuns:

Incearca sa bagi openGL. sau daca il ai ..reinstaleazal. ce configuratie ai?