| Xenoverse a întrebat:

Ma confrunt cu o problema la un laptop, cand vreau sa fac un dvd si cand incepe sa se faca dvd-ul ramane tot la 1% si scoate un sunet ca o masina de cusut am incercat sa-i dau abort si am inchis programul de facut dvd si dvd-ul continuea sa se invarta si am fost nevoit sa opresc fortat laptopul. Oare dvd-rw este de vina sau dvd-ul?

2 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Odata ce ai inceput sa scrii ceva pe dvd/cd si au intervenit erori, dvd/cd-ul va trebui sa il arunci pentru ca nu mai poate fi folosit. Trebuie sa pui altul.
Daca iti da erori cu 2 dvd-uri din aceeasi marca, atunci schimbi marca dvd-ului (discului). De asemeni verifici si marimea fisierului ca sa nu fie mai mare si nci exacta decat o suporta dvd-ul.

| lpavel a răspuns:

Cumpara un alt cititor de dvd-uri, asta s-a stricat!