| anonim_4396 a întrebat:

Salut tpu.Ma joc de 10 minunte warframe si incerc sa dau esc si mie nu-mi merge esc, am o problema, tastatura mea de pe laptop e in germana in loc de esc e echap si cand dau in jocuri nu are efectul de escape.Va rog ajutati-ma cum pot sa-mi schimb tasta, adica sa mut esc pe alta tasta, va rog, raspunsuri pe bune, dau funda.

Răspuns Câştigător
| Andrei231444 a răspuns:

Imi pare rau ca nu ti-am dat raspuns complet, se pare ca ai inteles altceva:

https://www.windowscentral.com/how-change-your-keyboard-layout-windows-10

2 răspunsuri:
| ziftode a răspuns:

Schimba tastatura din jermana in engleza
undeva in control panel
sau settings (windows 10)

| Andrei231444 a răspuns (pentru ziftode):

Nu man, sa schimb tastatura literele is in engleza da tastatura o fost in germana eu esc nu-mi merge