| Davidovski a întrebat:

Mă jucam cu fişierele şi am făcut o prostioară.
Link imagine: https://imgur.com/a/UPkRz
Cine mă ajută şi pe mine? sad sad sad

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Nu mai am timp sa astept... fa asa :
Clic drept pe iconita My pc sau Acest pc. ce ai tu acolo
- clic Proprietati
-clic Setari complexe de sistem ( ultima de sus pe stanga)
-clic Protectie sistem
-clic Restaurare Sistem
-Bifeaza : Se alege un punct de Restaurare si clic pe: Urmatorul
-Bifeaza : Afiseaza mai multe puncte de Restaurare
- dai clic pe unul care vrei ( normal ar trebui sa fie ultima_ verifica dupa data)
- clic pe urmatorul, si OK! Va trebui sa astepti cel putin 30 minute, depinde cate programe ai instalate... Bafta!

9 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Deschizi prompt de comanda cu privilegii de administrator si scrii:

assoc.exe=exefile

Dai Enter si repornesti.

| lpavel a răspuns:

Restaureaza pc-ul la un moment anterior!

| Davidovski explică (pentru lpavel):

Cum fac?

| lpavel a răspuns (pentru Davidovski):

Ce win ai

| Davidovski explică (pentru lpavel):

Am winrar x64 cred. Am intrat la default panel cred ca era (de unde setezi cu ce sa se deschida programele de tip.xyz) ca am incercat sa repar ceva si am ajuns aici...

| lpavel a răspuns (pentru Davidovski):

laughing Ce windows ai?

| Davidovski explică (pentru lpavel):

Merci! Încerc mâine şi îți voi spune, nu te mai țin. Noapte bună!

| lpavel a răspuns (pentru Davidovski):

Nu mai am timp sa astept... fa asa :
Clic drept pe iconita My pc sau Acest pc. ce ai tu acolo
- clic Proprietati
-clic Setari complexe de sistem ( ultima de sus pe stanga)
-clic Protectie sistem
-clic Restaurare Sistem
-Bifeaza : Se alege un punct de Restaurare si clic pe: Urmatorul
-Bifeaza : Afiseaza mai multe puncte de Restaurare
- dai clic pe unul care vrei ( normal ar trebui sa fie ultima_ verifica dupa data)
- clic pe urmatorul, si OK! Va trebui sa astepti cel putin 30 minute, depinde cate programe ai instalate... Bafta!