| bogdan_6026 a întrebat:

Mă poate ajuta cineva cu un program la info?
Se citeşte de la tastatura un număr "N". Apoi de N ori citesc alte numere întregi care se memoreaza într-un tablou undimensional(vector).Să se afișeze doar elementele pare ale vectorului.
Reușesc aproape tot din program cu exceptia memorari vectorului care sa fie doar par... ce trebuie sa fac?
am nevoie doar de o mica linie de cod pentru a determina care numere din vect is pare si le memoreaza...

Răspuns Câştigător
| T0T a răspuns:

Enunțul zice să memorezi numerele citite într-un vector nu alea pare într-un vector. Îți zic cum faci în pseudocod căci nu știu ce limbaj de programare folosești. Am făcut print la program căci nu merge să îl scriu aici:

http://postimg.org/image/6htn1ha7v/

Bănuiesc că măcar variabilele știi să le declari.