| BlackRipper a întrebat:

ma puteti ajuta sa gasesc o pereche de casti de gaming cu urmatoarele caracteristici?

Sa aiba un microfon bun, care sa nu baraie si sa nu aiba static. Prizele mele au impamantare, deci nu am static prea mult, dar exista.
Daca sunt cu USB, sa contina o placa de sunet integrata, deoarece placa mea de sunet incorporata in laptop este defecta si am o placa de sunet externa care suporta doar mufa jack.
Sa coste max 400-450 de lei, si sa livreze oriunde in tara, preferabil prin curierat.
Stiu ca suna stupid, dar vreau sa le folosesc pentru a inregistra videoclipuri pentru youtube. Gaming, top 10 chestii, etc etc, si de aceea am nevoie de sunet bun si clar, fara static.

Răspuns Câştigător
| Radu284 a răspuns:

Toate castiel USB au o placa de sunet incorporata. Daca vrei static putin, trebuie sa fie USB, altfel o sa preia tot felul de zgomote din calculator (ventilatoare, regulatoare de tensiune, etc.). Laptopurile (si desktopurile) nu au cele mai profesionale module de sunet incorporate, daca vrei sunet bun iti trebuie placi speciale.

| Radu284 a răspuns (pentru BlackRipper):

Fiecare cu preferintele lui. Mie imi plac cele usoare si wireless. Alea mari sunt cam grele si dupa un timp ma doare gatul (eu stau cu castile ceva de genul peste 10 ore pe zi, dar nu jocuri).