| MiraTimiriazevskaia a întrebat:

Mai are rost sa invat informatica de clasa a 9-a sau pot sari direct la clasa a 10-a cu C si C++

4 răspunsuri:
| Bisbiavatar12 a răspuns:

Pai o stii pe cea de a 9-a? Daca nu, ti-ai dat raspunsul singur.

| teamleader a răspuns:

Ramane sa arati ce stii la clasa a-9-a prin note si participarea la olimpiada de informatica unde vei putea fi recompensat.

| LPCTSTR a răspuns:

In clasa a 9-a inceti absolut toate conexiunile dintre masina si program. Clasa 9-a iti da startul in tot ce inseamna informatica.
Plus ca C++ este un limbaj foarte greoi.
Parca in a 9-a incepi cu Pascal si Java, unde ti se explica elementele de baza in elaborarea corecta a unui program.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Bine ar fi sa nu sari... sunt niste lucuri utile care te vor ajuta sa intelegi lucrurile mai departe