| BOSS270 a întrebat:

merge sa pui un display de la un laptop Lenovo sa zicem laughing pe unu Sony... Daca are aceiasi rezolutie? rolling on the floor

3 răspunsuri:
| virusake a răspuns:

Depinde de producator, nu toti conectorii sunt compatibili intre producatori.
Plus de asta, chiar daca are aceeasi rezolutie, poate tine si de alimentare, doua display-uri care au aceeasi rezolutie nu inseamna ca sunt de aceeasi calitate sau au acelasi consum.

| laptopnews a răspuns:

S-ar putea sa nu fie tocmai compatibil! Cel mai bine mergi la un service autorizat! Succes! http://laptopnews.ro/service-laptop-reparatii-laptop

| AlexUnderADS a răspuns:

Posibil sa mearga dar nu depinde doar de rezolutie. Depinde de multi alti factori. Intrebarea ta suna ca si cand ai intreba: "Poti sa pui un tub de Phillips la un TV Sony daca are aceeasi rezolutie?" Puneti aceasta intrebare. Ce crezi, doar de rezolutie depinde?