| Zuzumilk26 a întrebat:

Salut TPU. Merita sa achiziționez aceste căști de pe AliExpress?
Sunt căști de Gaming și am văzut că sunt lăudate.
https://a.aliexpress.com/_mNtj2yl
Dau Funda!

12 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Vezi că plătești și vama care e destul de mult, e nu știu ce procent din valorea produsului + încă o taxă

| GabiDumitrescu a răspuns:

Flasnete similare gasesti si pe la noi in magazine de la branduri ok gen Genesis. Si nici nu astepti vreo luna daca nu doua pana vin. Review-urile de pe Ali sunt apa de ploaie.

| CIaudiu a răspuns:

Da. Poti da fara niciun fel de problema. Are peste 2000 de review-uri cu o medie de 4.9★. Deci este destul de buna. Trebuie sa stii un lucru. Produsele care depasesc 10€ ca valoare (un singur produs, nu mai multe) au o taxa de 20% din pretul său la vama. Asa a fost anul trecut. Asa ar trebui sa fie si anul asta. Deci daca platesti 100RON taxa va fi 20RON la vama, si care vor fi luati automat din card. In cazul in care nu-ti place produsul, poti da refound. Eu am mai dat refound si iti primesti banii de cele mai multe ori integral din doua click-uri. Nu este nevoie de hartii sau eu stiu ce procese. Multa bafta.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru CIaudiu):

Ce taxa vamala luata automat de pe card? Discutam de Romania, tovarasu!

| Zuzumilk26 explică (pentru CIaudiu):

Ok. Mulțumesc!

| CIaudiu a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Eu stiam ca ti se ia de pe card.

| Zuzumilk26 explică (pentru CIaudiu):

Se iau banii de pe card automat

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru CIaudiu):

De unde stiai? Daca primeste un colet cineva fara card, cum face? Ofiterul vamal care iti zice exact cit ai de platit la fata locului, dupa deschiderea coletului si analizarea continutului/a facturilor prezentate de tine, ce rost ar mai avea?

| Adry05 a răspuns (pentru Zuzumilk26):

Se iau banii automat dar dacă e peste 10 euro comanda intră automat la vamă și acolo mai plătești suma diferență. Sunt pățită, nu vorbesc aiurea.

| Zuzumilk26 explică (pentru Adry05):

Se poate vorbi cu vânzătorul sa puna un preț sub 10 euro

| Adry05 a răspuns (pentru Zuzumilk26):

Uhm... cum ar putea să facă asta la un produs care costă atât laughing)) tu poți să încerci, ce să-ți zic acum...