| Timotey99 a întrebat:

merita sa imi instalez windows 10? Am auzit ca te spioneaza si ca nu poti opri updaturile...Sa il instalez sau sa raman la 7?

21 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te deranjeaza cu nimic update-urile, adica eu cel putin nici nu le-am simtit. Iar daca nu il instalezi acum probabil ca peste 3-4 ani o sa fii nevoit, dar atunci nu o sa mai fie gratis happy. Iar probleme cu compatibilitatea eu sincer nu am gasit, adica merge GTA 4, Skyrim, Portal 1/2, Sims 3, Mirror's Edge, MC, fara nicio problema

| Timotey99 explică (pentru anonim_4396):

Am mai avut windows 10 in iarna si mi-a placut dar dupa ce a aparut alt build nu mai imi mergea jocurile pe tot ecranu...Dar asta cu spionatu nu sunt sigur...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Timotey99):

La ce spionat te referi? :S

| Timotey99 explică (pentru anonim_4396):

Am auzit ca microsof iti poate sterge jocurile piratate fara acodrul tau.Dar cand vreau sa imi instalez imi da asta windows cannot find the Microsoft software license terms make sure the installation

| anonim_4396 a răspuns (pentru Timotey99):

Mie nu mi-a sters niciun joc. Dar tu ai windows-ul cumparat? sau tot piratat? ca eu am avut windows 8.1 cand am cumparat laptop-ul si d'aia am putut sa fac update la windows 10...

| Timotey99 explică (pentru anonim_4396):

Piratat...

| K0sti a răspuns (pentru anonim_4396):

Nici acum nu e gratis!

| anonim_4396 a răspuns (pentru K0sti):

Ce nu e gratis? Ca eu am facut upgrade de la 8.1 la 10 fara probleme...

| K0sti a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta nu inseamna ca e gratis! Numai daca aveai licenta la 8.1 ala, e gratis, daca nu, esti pirat si pasibil de pedeapsa!
http://www.epasystems.ro/upgrade-windows-10-si-implicatiile-lui/

| anonim_4396 a răspuns (pentru K0sti):

"Daca veti incerca sa instalati Windows 10 dintr-un kit bootabil, product key-ul pe care il aveti de la licenta anterioare si care vi se cere in timpul instalarii, nu va fi acceptat." Din cate am citit eu pe unele site-uri trebuie sa scoti stick-ul inainte sa iti ceara serial-ul happy Dar hai sa nu iau la bani marunti articolul happy

| K0sti a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu trebuie sa scoti nimic! Ii dai skip!

| K0sti a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce e cu asta? Stai in zona, nu te abate de la subiect! Discutia a plecat de la altceva! Vezi ce ai afirmat mai sus si ce ti-am spus eu!

| anonim_4396 a răspuns (pentru K0sti):

Daca citeai putin mai jos "IMPORTANT: To upgrade for free, select Upgrade this PC now in the tool. You should NOT be asked for a product key during the upgrade process. If you create a USB and use it to install, make sure to remove the USB as soon as setup begins. If you don't, you may be prompted for a product key. If this happens, remove the USB and restart your PC to continue with setup."

| K0sti a răspuns (pentru anonim_4396):

Inca o data, sarim de la una la alta! Discutia a plecat de la gratuitate! Si inca o data iti spun, poti da skip!

| thelovelyangel a răspuns:

Sfatul meu este sa il instalezi. M-am temut si eu, dar 10 este fooarte bun din toate punctele de vedere.

| Timotey99 explică (pentru thelovelyangel):

Pai incer sa il instalez dar cand ii dau sa se instaleza imi apare asta cannot find the Microsoft software license terms make sure the installation

| anonim_4396 a răspuns (pentru Timotey99):

Ai win 7 piratat si nu poti.Trebuie sa ai licenta la windows.

| Timotey99 explică (pentru anonim_4396):

Nu stiu cati o sa ma credeti dar am facut update chiar si cu piratat..Imi scrie ca am windows-ul activat si la my computer.Dar am o problema ca si la windwos 8 am intergrata si cand intru in jos trebuie sa apas pe ctrl+alt+f11 si jocul e pe tot ecranu dar cand iei trebuie sa schimb rezolutia de la monitor..si asa de fiecare data.

| levitht a răspuns:

Sfatul meu e sa ramai la 7 deoarece daca laptopul tau e unul mai vechi, windows 10 va merge foarte greu

| Lupulescu_Alexandru_2000 a răspuns:

Nu,ramai la 7