| Cronos126 a întrebat:

SALUT TPU! Merita sau nu sa-mi iau windows 10 sau nu. Eu nu il cumpar ca am licenta la windows 7 si il downloadez pe gratis de aici: https://www.microsoft.com/en-us/software-download/window s10

Deci eu ma joc Gta 5, Fornite, War Thunder, Cs:Go. O sa-mi scada performanta calculatorului?
PC Specs: i5 3470, GTX 1050 oc mode, 8 gb ram.
Mie pe o parte imi place cum arata, dar imi este ca o sa am probleme cu el, ca l-am mai luat odata. Pe atunci ( acum 4 luni ) stateam la boot 3 min si aveam un bug la Cortana ca era alba cutia aia care trebuia sa fie neagra. Performantele nu stiu ce sa zic.

DAU FUNDA!

7 răspunsuri:
| Lucian4 a răspuns:

Da instaleaza. daca nu merge il stergi si ramai cu windows7

| sierra1 a răspuns:

Ai un calculator bun, ar fi pacat sa nu pui Win 10.

| gelu1970 a răspuns:

Si daca ai licență ce?
Platești dacă vrei w10.
Sfatul meu e să stai așa cum ești.
Dacă te "mănâncă", descarcă w 10 de plată.
Eu am avut 10 licențiat și m-am intors la 7.
Alegerea e a ta.
Perioada de update gratis a trecut de mult timp. Așa că poți să uiți de GRATIS.

| Cronos126 explică (pentru gelu1970):

Taci maa ca nu sti ce vorbesti.

| gelu1970 a răspuns (pentru Cronos126):

Mă și fă ii spui la tactu și la măta.
Pune mäna și citește in pagina Microsoft deșteptule decât sa inyrebi aici.

| Cronos126 explică (pentru gelu1970):

Am zis ma nu fa ba orbule.

| Cronos126 explică:

Astept rapunsuri! Multumesc!