| V4lentynTW a întrebat:

mi-a facut un prieten rost de un Router ca cel din videoclip http://www.youtube.com/watch?v=-iv20i2Bu88
Numele router-ului: Serioux SSR4-100 broadband router
Am internet de la RDS prin cablu
Am windows XP
Vreau sa conectez un Calculator (desktop) si un laptop la acest router
I-am facut toate conexiunile adica l-am bagat in priza, l-am conectat la cablul de la RDS si am conectat un cablu de la calculator (desktop) la router, dupa aia am intrat pe adresa respectiva 192.168.1.1 m-am logat cu admin/admin, am intrat in WAN am bifat la casuta in dreptul lui PPOE, am bagat user si parola de la RDS am dat OK si am dat rr la pc si tot nu merge, la NETWORK CONNECTIONS imi arata ca e conectat LOCAL AREA CONNECTION dar cand intru pe o pagina de web in cazul meu MOZILLA FIREFOX imi arata ca nu se poate afisa pagina.
AM urmarit 2-3 videoclipuri ca si cel de sus, am gasit si pe forum-uri diferite "rezolvari" dar degeaba.
Router-ul nu l-am primit cu nici un CD nimica.
VA rog frumos sa ma ajutati :|

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Pentru ca a ramas agatat in serverul de la RDS! Ori ii suni pe aia sa-ti dea reset din server, ori clonezi adresa mac a placii de retea din calculator si o bagi in router. Asa se intampla cand nu dai disconnect la net inainte de a te apuca sa faci setarile pe router. Mai incearca sa dai cateva restarturi la router, poate ai noroc si o ia!

| InspiratieDIY a răspuns:

Daca ai dat un nume conexiunii stergel. Acolo unde pui user parola si apoi mai cere un nume de conexiune, acolo lasi liber. Daca nu cere asa ceva ignora raspunsul meu.

| V4lentynTW explică (pentru InspiratieDIY):

N-am pus nume la conexiune si multumesc de raspuns happy mai astept alte idei sad sad