| Pavell a întrebat:

Mi-a fost trimis un formular prin e-mail si va trebui sa-l completez in pc si sa-l trimit inapoi. Aveti idee cu ce program as putea sa scriu pe el si apoi sa-l trimit inapoi?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Incerci și tu la rând: word, notepad, paint, Adobe acrobat,,,,

| NLS a răspuns:

Cel mai probabil, Microsoft Word.
Daca nu il ai, incearca sa instalezi LibreOffice, te duci la setari, si pui sa salveze in format.doc sau.rtf

Apoi editezi documentul, si la final salvezi normal.
Va salva in formatul.doc (respectiv.rtf), recunoscut de Microsoft Word.

Daca eventual e fisier pdf, instaleaza programul din linkul de mai jos,
VARIANTA LAUNCH ONLINE!
Te va pune sa descarci un mic fisier "launcher", apoi se va deschide fereastra programului.
Cu functia Edit poti adauga textul dorit, apoi salvezi pe calculator fisierul. Nu necesita cont. Varianta "Download desktop" e doar trial, pune watermark, etc

https://www.apowersoft.com/pdf-editor?__c=1

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Il scrii in word.

| Saveluc a răspuns:

In ce format este fișierul? Dacă este in PDF poți cu ușurintă sa îl editezi direct din el are o funcție "edit" dacă nu reușit printează-l dacă și imprimanta și completează cu pixul și scanează-l tot in PDF și îl retrimite prin reply la email. Vafta