| Shainitaini a întrebat:

Salut TPU mi am achiziționat recent un iPhone 11 și acesta se încingea foarte tare când mă jucam pe el pubg sau îl pune am la încărcat fara sa îl folosesc si l am returnat deoarece nu aș accepta sa dau atâția bani pe un telefon și să nu fie în stare nici să ruleze un joc bine, as vrea sa știu dacă și iPhone 12 face la fel, iPhone 13 știu că nu are probleme că are un prieten doar nu l as lua că este cam scump

7 răspunsuri:
| MotoBlitz a răspuns:

Să înțeleg că singura ta opțiune este marca Iphone. În cazul acesta de ce nu îți cumperi 11 pro sau 11 pro max, că rulează mai bine decât 12 le simplu. Ca să îți raspund și la întrebare, 12 nu se încinge datorita softului cel nou încorporat in el.

| Shainitaini explică (pentru MotoBlitz):

Pai am văzut că 11 pro max e mai scump decât un iPhone 12 și am folosit iOS acum 4 ani și as vrea să mă schimb înapoi pe iOS de aceea aleg această opțiune

| MotoBlitz a răspuns (pentru Shainitaini):

Aici depinde doar de ce vrei sa alegi: telefon mare, capacitate mare, trei camere foto (11 pro), telefon si mai mare, capacitate și mai mare, trei camere plus un senzor optic (11 pro max) sau telefon mic, capacitate mică, 2 camere (12), îți spun de acum ca 12 si 11, chiar și 13 nu sunt facute pentru jocuri. De aceea există varianta pro și pro max. Cele simple sunt pentru. Foto-video, apeluri, mesaje și cam atât. Dacă vrei jocuri pe iPhone, doar pro și pro max te pot ajuta. Îți spun din proprie experiență, am avut toată gama lor de telefoane de la 7 incoace și cel mai mulțumit sunt de 11 pro max, 12 pro și 13 pro/ pro max cel actual.

| Shainitaini explică (pentru MotoBlitz):

Pai am văzut că 11 pro max nu are multe chestii in plus fata de 11 simplu, are același procesor, și atunci de ce prietenul meu ce are iPhone 13 simplu nu are probleme cu jocurile, cu nimic, eu zic că contează procesorul la jocuri, nu?

| MotoBlitz a răspuns (pentru Shainitaini):

Da contează, dar gândește-te că nu poți face performanță, adică pubg, brawl stars, free fire, etc, merg și pe un cartof de 600 lei, ideea este in ce framerate merge, ce ping ai, ce rezoluții poți adopta și multe alte lucruri de care trebuie să tii cont. Pe 11 le tau mergea, dar se încălzea, pe 11 pro merge și nu se încinge, ideea este să nu te mulțumești cu puțin și sa te zgârcești cu 200 ron, fiindcă nu o sa ai acces la aceste experiențe pe ceva low

| Shainitaini explică (pentru MotoBlitz):

Pai și atunci e mai bun 11 pro sau iPhone 12 simplu?

| MotoBlitz a răspuns (pentru Shainitaini):

11 pro cu siguranță și la jocuri și la multitascking, media, photo etc