| mitza119 a întrebat:

Mi-am achizitionat si eu de curand un Samsung Galaxy Gio si nu pot sa il conectez la calculator. Ajutati-ma va rog cu niste sfaturi.Am incercat prin Samsung Kies dar nimic. O fi de la windows? Sau vreo setare din telefon? Va rog sa ma ajutati.Mentionez ca atunci cand il conectez la calculator nu imi apare nimic pe telefon.Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| andreeapuffy a răspuns:

Nici eu nu am primit driver dar l.am cautat pe net eu am Samsung galaxy s 1 dar banuiesc ca nu difera.si setarile le gasesti :intri in setari wireless si retea dupa setari USB si acolo poti sa iti alegi dar de preferat e Samsung kies pentru ca iti citeste si cardul sd.(si al meu tot primul smart phone e)dar stai fara grija inveti repede.

2 răspunsuri:
| andreeapuffy a răspuns:

Pai Samsung kies in primul rand iti citeste si cardul sd restul nu .ti.ai instalal driver.ul pentru telefon? Din setari nu are cum sa fie sau cel putin la telefonul meu nu ai ce setari sa faci decat sa.ti alegi intre Samsung kies, stocare in masa si aplicatia redare media. Daca ai dirver.ul instalat si tot nu merge poate sa fie de la calculator ca altceva nu vad sa aiba!

| mitza119 explică (pentru andreeapuffy):

Driver? Ce driver?
Eu nu am primit nici un driver la achizitionarea telefonului.
De unde din setari imi pot alege acele submeniuri de care vorbesti?
Stiu ca sunt intrebari idioate dar este primul meu smart si nu ma prea descurc.
As aprecia foarte mult daca m-ai putea ajuta.Multumesc oricum pentru raspunsul tau rapid!