| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am achizitionat un telefon LG OPTIMUS ONE (P500) acum un an, si pana acum nu am avut nicio problema cu el.Acum am observat ca daca il pun la incarcat sa zicem seara cand e 4% bateria, dimineata este 70%, de ce? si inainte il puneam de obicei la 10 si la 12 noaptea il luam si era 100%. Partea buna e ca se incarca si ala 70% doar daca il inchid.Adica daca am 4% si il blochez si il pun la incarcat nu se incarca deloc, din contra cand ma uit e 2% sau chiar 1%.Ce sa facccc? Dau funda daca reusesc sa rezolv problema. happyMultumesc mult.

Răspuns Câştigător
| Florin_Balan_1990 a răspuns:

Pai sunt mai multe cauze... una din ele este ca baterie este invechita si consuma mai mult decat primeste de la incarcator si ar trebui schimbata bateria sau ai schimbat incarcatorul si nu trimite destul curent pentru a face fata la consum...