| Zdog a întrebat:

mi-am cumparat azi aceste boxe https://altex.ro/boxe-myria-rc-329a-2-1-38w-negru si cand le pornesc se aude un vuiet ( parca ar fi cutremur)din boxele mici. Cele doua mici se aud bine dar cea mare nu ( se aude doar bass-ul) stiti ce ar putea fi?
PS nu ma pricep deloc la boxe, dau funda big grin

Răspuns Câştigător
| SilviaDulcik a răspuns:

Se aude doar la inceput cand le pornesti apoi dispare sunetul ala sau se aude permanent?
Boxa mare despre care zici, din cate vad eu de pe site, este "boxa statie" adica incinta care contine amplificatorul, restul controalelor si difuzorul de bass. Din moment ce acea boxa mare contine difuzorul de bas, adica subwoofer-ul este cat se poate de normal ca din ea sa se auda doar bassul, daca in acel difuzor de joase ar intra frecvente medii, respectiv inalte, atunci s-ar arde si nu ar mai fi bun de nimic.

| Zdog explică (pentru SilviaDulcik):

Se aude tot timpul, uneori mai tare uneori mai încet

| Arthiom a răspuns (pentru Zdog):

Vreun defect in etajul final sau la filtru. Daca abia le-ai cumparat atunci du-le inapoi sa ti le schimba ca presupun ca inca sunt in garantie.

| SilviaDulcik a răspuns (pentru Zdog):

Ori e din cauza mufei Jack de la cablu ori mufa Jack din calculator.
Dacă nu sunt acestea 2, este posibil să fie defect sistemul, așa cum a spus Parad0xiS.

| Zdog explică (pentru Arthiom):

Azi le-am luat, mersi mult de raspuns