| Legend123 a întrebat:

mi-am cumparat niste casti SONY de la Flanco cu 70 de lei dar problema este ca se aud foarte incet in telefon si in calculator (in calculator mai incet decat in telefon). se aud mai tare si castile normale de telefon. ce sa le fac? straight face

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

In PC, le conectezi la BOXE, nu la mufa de iesire de la PC (unde conectezi boxele). Daca castile au impendanta de 24-36 ohmi (scrie pe cutie), posibil sa fie defecte, te duci si le schimbi. Daca au impendanta de 150 ohmi nu ai ce face (poti cumpara un amplificator de casti, dar e mai scump decat castile), totusi incearca sa le schimbi la magazin.

| Legend123 explică (pentru horia2012):

Cum adica le conectez la boxe?

| horia2012 a răspuns (pentru Legend123):

Tu la ce conectezi castile, la laptop sau PC (eu am inteles ca la PC)? Daca la conectezi la laptop, nu ai ce face( in afara de a umbla la volum, ceea ce oricum ai incercat). Daca le conectezi la PC, nu le poti conecta direct la mufa din spate (aceea e iesire pentru boxe, nu casti (de aceea se aud incet). Unele boxe au si iesire pentru casti- ca astea, pe lateral:
http://www.altex.ro/boxe-hama-e80-2-0-2w-negru

| Legend123 explică (pentru horia2012):

Le conectez la PC. si la boxe nu am nimic unde sa conectez castile, cum sa fac altfel sa se auda mai tare? straight face

| horia2012 a răspuns (pentru Legend123):

Se poate monta o mufa pentru casti la boxe, dar trebuie sa o faca cineva care se pricepe. E foarte simplu si ieftin, dar e mai greu s-o faci tu. Iti trebuie o mufa ca asta:
http://tor-online.ro/......utare.html
cateva fire si un pistol de lipit. Altceva nu ai ce face.