| Lukas2000 a întrebat:

Mi-am cumparat recent un laptop Asus rog, si am probleme cu microfonul in cs go, ma aud foarte urat, nu se intelege nimic, am intrat si in steam la setarile de voce, si am vazut cat de urat ma aud. Am facut teste pe skype, dar acolo ma aud normal! de la ce este problema?

Răspuns Câştigător
| EkToR a răspuns:

Am mai auzit de problema asta la uni se aude urat iar la alti nu se aude, uni au rezolvat prin cumpararea unei placi de sunet prin usb.
Dar sa fi sigur eu zic sa pui intrebarea magazinului de unde ai achizitionat laptopul sau pe pcgarage.

5 răspunsuri:
| Catalin77945 a răspuns:

Daca ai garantie ai putea sa o folosesti si in caz ca nu te ajuta ori iei o placa de sunet prin usb ori iei microfon care il pui gen microfon sub haine, altceva nu prea ai ce sa faci.

| dfx102938 a răspuns:

Asus ROG, asta e scula tata. Treaba e ca te aud aia urat, de la ei. Conexiune slaba, etc...

| Lukas2000 explică (pentru Catalin77945):

Garantia nu cred ca ma va ajuta cu nimic, am testat microfonul si merge chiar bine, doar in CS GO ma aud ca un robot, oricum merci de raspuns!

| Lukas2000 explică (pentru dfx102938):

Nu e de la ceilalti, e de la steam, microfonul merge dar nu pe steam! Am testat asta

| Lukas2000 explică (pentru EkToR):

Ok, multumesc de raspuns!