| Chis_Antonio_1990 a întrebat:

mi-am cumparat un laptop Asus de curand si mi s-a instalat automat Endless in loc de Windows si nu pot sa il dezinstalez si sa bag Windows. Nu pot sa instalez nici un fel de aplicatii si jocuri, am incercat sa downloadez si Windows dar nu merge.Va rog ajutati-ma sa il dezinstalez (endless os )

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Ai nevoie de un pachet de aplicatii care sa ruleze direct de pe CD. Asa-numitul LiveCd, ce contine o lista de softuri care te ajuta in rezolvarea unor probleme hardware sau, dupa caz, software.
Hiren Boot Cd e unul dintre ele, dar tu poti apela la alte versiuni.
http://www.hirensbootcd.org/download/
Tot pe site gasesti descrierea fiecarui utilitar si ar fi bine sa le folosesti numai dupa instructiunile date, in incercarea de a-ti rezolva problema. Apeleaza si la o persoana care are cunostinte IT.

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi pe un PC strin cu un stick de minim 8 Gb. Downloadezi Windows in format ISO si cu programul Rufus il scrii pe stick. Vii acasa, stergi partitiile si instalezi Windows. Care-i problema? Endless OS este un sistem de operare asemanator cu Linux dar mai simplu. Nu este bun la la aplicatiile si jocurile din Windows.

| Pysoy_Dely_1983 a răspuns (pentru Salontanul):

Eu am incercat cu rufus si nu boot-eaza wind 7 da eroare

| Salontanul a răspuns (pentru Pysoy_Dely_1983):

Inseamna ca imaginea ISO este defecta. Rufus este un program pe care eu l-am folosit ani de zile si nu mi-a dat erori. Incearca cu alta imagine iso!

| Pysoy_Dely_1983 a răspuns (pentru Salontanul):

Am reusit cu windows 10

| razvitzi a răspuns:

Pai... Instaleaza windows!