| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am cumparat un laptop Myria my8314gy și mi s-a stricat încărcătorul și am încercat sa caut pe internet un încărcător original nu am găsit. Mă puteți ajuta sa găsesc încărcător chiar dacă nu îi original și universal?!
Mulțumesc

3 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

A iesit din garantie?
Pentru incarcator sau mufa defecta, intreaba la magazinul de unde l-ai achizitionat.
Esti sigur ca incarcatorul e defect si nu mufa?

In rest ti-a spus Salontanul tot ce era de spus.

| anonim_4396 explică (pentru NLS):

Îi încă in garanție!
Mufa de la încărcător îi rupta!

| danutzu96 a răspuns:

Intreaba la altex, du-te cu el si daca nu au sau nu pot face comanda de incarcator pune-i pe baietii de acolo sa iti recomande un incarcator universal sau unu care sa se potriveasca la mufa, polaritati, tensiune si current. Nu trebuie neaparat sa fie unul "original", atat timp cat parametrii sunt identici. Pe viitor evita firma asta, fac electronice proaste, unele foarte proaste...