| anonim_4396 a întrebat:

Mi~am cumparat un Lenovo ideapad 330 cu sistem de operare LINUX OS.Problema este ca nu pot sa fac nimic pe el(nu pot sa instalez,nu pot sa ma uit la filme, sa schimb limba etc.)deoarece este protejat cu parola de administrator(OEM). Stie cineva care este parola sau cum pot sa sterg user~ul?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Intreaba vanzatorul.
Daca nu, instalezi un alt Linux pe el, cu parola dorita de tine.

| Alexuţ02 a răspuns:

Simplu

Te duci la un service de computere și-ți bagi Windows pe el. Asta dacă nu dorești să rămâi pe Linux.

Acolo la service se ocupă ei de tot, nu-ți mai fă griji pentru parolă, așa am pățit și eu când mi-am luat laptopul actual, l-am luat de nou