| Zozohun a întrebat:

Mi-am cumpărat un microfon pentru jocuri la PC, l-am montat și nu mi-l vede pc-ul.
Trebuie sa am un driver anume? (L-am montat corect și nu-l citește nici la recording devices"

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

In primul rand, conecteaza microfonul la mufa de culoare roz (sau la care scrie "Mic").
In al doilea rand, convinge-te ca ai instalat driverele originale pentru placa de sunet, date de producatorul placii de sunet.
In pasul urmator, la "Recording devices" alege placa de sunet (nu camera web sau alt device cinectat).
Microfonul se activeaza doar de programe tip audio chat (de exemplu Skype) sau de inregistrare audio/video), daca este aleasa placa de sunet corespunzatoare.

Daca cele trei elemente sunt deja functionale, atunci poti activa microfonul si din egalizatorul de sunet.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Reinstaleaza driverul placii de sunet. daca e laptop, intra pe site-ul producatorului si gasesti acolo,. daca e pc, banuiesc ca ai cd-urile cu driverele. succes