| AdyIndia a întrebat:

mi-am cumparat un pc de gaming cu o placa video 1050 ti, si nu merge sa instalez driverele, am luat driverele necesare si imi spune ca nu sunt compatibile cu windowsul, am windows 10 64 bit, ma ajuta cineva?

8 răspunsuri:
| flixbuster a răspuns:

Ai luat driverele de 64 bit pentru Windows 10, da? Ca daca incerci sa le instalezi pe cele 32 bit sau alta versiune de Windows decat 10 primesti mesajul de care zici.

| Basic121 a răspuns:

Ai acces la internet?
Daca da, foloseste driver booster.

| AdyIndia explică (pentru Basic121):

Am folosit toate programele de driver booster, dar degeaba!

| Basic121 a răspuns:

Placa video este detectata de calculator?
Verifica intrand pe iconita de windows si incepand sa scrii "device manager" si dupa de acolo intri la display adapters.

| AdyIndia explică (pentru Basic121):

Da este detectata

| xschatten a răspuns:

Fă un update la Windows. Am avut și eu aceeași problemă, așa am reușit să o rezolv. Trebuie să ai ultima versiune de win10.