| FlorinSalamNr1 a întrebat:

Mi-am cumparat un pc si ca sa economisesc niste bani m-am gandit sa imi folosesc HDD-ul de la laptop. Cand l-am scos mergea 100% normal, dar cand l-am bagat in pc, sta mereu la 100%, disk usage, chiar si la cele mai usoare task-uri. Ce pot face sa rezolv asta?

5 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Reinstalezi sistemul de operare si driverele necesare pentru pc.

| Violleta2022 a răspuns:

De compatibilitate intre componente electronice ai auzit?
Stii ca s-ar putea sa nu fie compatibile?

| Superior a răspuns:

DonnaAlba nu mai face pe desteapta in orice ca nu stii cam nimic, cu atat mai putin in IT.
Doar modul in care ai scris raspunsul imi insufla superioritatea ta infecta.

| Frank51 a răspuns:

De cele mai multe ori este un program in background care streseaza hard-ul. Mai ales ca ai instalat windows-ul, fiind un instal fresh, este posibil sa ti se instaleze update-uri. Intra in task manager si verifica pe acolo. Daca nu poti rezolva nici cum, reinstaleaza windows-ul.

| FlorinSalamNr1 explică (pentru Violleta2022):

HDD e sata 2, iar placa de baza are 4 porturi sata 2 (cablurile tot sata 2)... hmmm... nu stiu daca sunt compatibile, imi poti spune tu?