| MLyon a întrebat:

Mi-am cumparat un SONY Xperia P si de o zi-doua am observat ca atunci cand deschid camera foto si misc telefonul imaginea se misca putin mai greu. Este posibil sa fie de la aplicatii?
Eu am luat cateva jocuri...si nu stiu sigur daca ar fi de la asta.
Versiunea de android este 4.1.2. Cand pun camera la lumina se misca usor sau cand focalizez si fac poza, doar cand intru in camera si misc telefonul se misca greu.
Multumesc anticipat.

5 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Asa fac toate camerele foto, si mai ales pe telefoane. E de la senzor. o sa vezi ca noaptea se misca mult, mult mai greu, fata de zi, cand iesi cu el afara sa faci poze.
2. De cand l-ai cumparat laughing, sper ca nu de o zi-doua ca nu mai merita telefonul ala de mult.

Răspuns utilizator avertizat
| florin5000 a răspuns:

Cam asa fac toate dai o reformatare

| feysofit a răspuns:

Pentru clarificarea imaginii este nevoie de autofocus, iar la zoom, datorita tremurului mainii este normal ca imaginea sa nu fie clara fara o tehnologie hardware de stabilizare optica a imaginii.

| MLyon explică:

Am uitat sa mentionez ca atunci cand fac o poza de exemplu in camera si maresc imaginea nu se clarifica...camera este de 8mp