| AlexBoy88 a întrebat:

Mi-am cumparat un windows 8.1 RETAIL si l-am instalat pe laptop.
Problema e ca mai am un calculator.
Daca vreau sa instalez pe calculator trebuie sa il dezinstalez de pe laptop mai intai ca sa mearga pe calculator?

Răspuns Câştigător
| Gizăz a răspuns:

Retail înseamnă că îl poţi instala de câte ori vrei, dar nu pe PC-uri diferite în acelaşi timp. Deci nu, nu poţi rula aceeaşi licenţă pe laptop şi pe PC simultan.

| AlexBoy88 explică (pentru Gizăz):

Pai si daca o dezinstalez dupa laptop merge sa instalez pe calculator dupa aia?

| Gizăz a răspuns (pentru AlexBoy88):

Da.

| AlexBoy88 explică (pentru Gizăz):

Ok multumesc mult ai funda!

6 răspunsuri:
| Eduard619 a răspuns:

Evident ca nu laughing)

| AlexBoy88 explică (pentru Eduard619):

Argumenteaza te rog.