| AlinTanase a întrebat:

Salut TPU, mi-am facut si eu un cont de Facebook si 5 zile mai tarziu mi-a cerut un id de identificare, mi-am pus buletinul respins, l-am pus iar si acum astept rezultatul.Am sanse sa pierd contul?

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Vrei să zici, dacă ai ghinionul să-l pierzi?
Sau dacă ai șansa să-l recâștigi?
Dacă datele inscrise in formularul de inscriere pe Facebook corespund intru totul cu documentele de identitate, ai șanse...99%.
Nu zic 100%, fiindcă au mai fost și ghinioniști, cărora li s-a respins activarea contului, pe motiv că datele din acte nu "corespund" cu cele de pe Facebook, deși erau identice, in cel mai mici amanunt. Dar, până la urmă, au reușit si ei, fiindcă au tot insistat, până li s-a acrit americanilor de români. ))

5 zile mai tarziu după crearea contului ai pățit-o?!
Ai dat prea multe cereri de prietenie? Ori, ce rival/ dușman ți-ai băgat in lista de prieteni? Ar trebui să fii atent și pe cine adaugi, si cui ii spui că ai cont...

3 răspunsuri:
| AlinTanase explică (pentru floresdemayo):

Am reusit in sfarsit cu permisul de conducere

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns (pentru AlinTanase):

Bravo!

| AlinTanase explică (pentru floresdemayo):

Mersi,ti-am dat funda ca m-ai ajutat cu cateva informatii si sfaturi pentru utilizarea Facebook pe viitor