| Teutzu9714 a întrebat:

Mi-am facut un server de minecraft dar cand cineva incearca sa se conecteze la el nu ii merge. Acolo in lista de servere zice "Can't reach server". Ce se intampla? Am pus online-mode=false, am pus si la server-ip >-- ip-ul de la hamachi dar tot asa le spune.

Ce e de facut?

Multumesc anticipat!

24 răspunsuri:
| VL4DST3R a răspuns:

Nu pot sa-ti zic tot priintr-un singur mesaj, si mai ales aici, unde nu mi-e la indemana sa iti raspund, daca vrei id meu de mess/mail/skipe e vlad.lazanu si iti garantez ca te rezolvwinking poate si jucam impreuna, DUPA toate astea, daca ti-am fost de ajutor, nu ma supar daca mi-ai da si funda tongue

| anonim_4396 a răspuns (pentru VL4DST3R):

EDIT: Dupa 200+ adaugari pe skipe si mess vreau sa va rog, GATAAA! crying nu mai pot mai baieti, nu mai fac fata, cautati si voi un tutorial onlne, ceva, si tineti minte, verificati-va sa aveti aceeasi versiune toti cei care intra pe server pentru. ca foarte multi asta uita.

| VL4DST3R a răspuns (pentru VL4DST3R):

Completare la mai sus:
NU ma mai ocup de servere de minecraft,
NU am zis niciodata ca voi rezolva problema oricui nu ii merge sa faca server (200 de adduri pe skype and counting)
NU ma adaugati pe skype, oricat de important/rapid/plini de rugaminti sunteti. Nu este deloc greu sa faci un server de MC, iar daca nu sunteti in stare, poate ca e mai bine sa nu va apucati oricum, pentru ca e clar ca nu il veti putea intretine.

De asemenea, reply-ul original a fost scris acum 3 ANI. Asta ar trebui sa va fie indicicu suficient ca nu mai este de actualitate.

| Rauldenis a răspuns:

Online modul nu conteaza deoarece aia inseamna Cracked sau Premium... pai am avut aceeasi problema ..trebuie sa fiti toti in aceeasi retea de hamachi si trebuie sa aveti acelasi windows. cel putin asa am patit eu

Răspuns utilizator avertizat
| Remus12 a răspuns:

Din pacate nu stiu ce sa-ti zic dar se poate sa fie o solutie! vezi daca ai IP dinamic nu stiu daca merge si serverul de minecraft poate iti da eroare la Java cand il deschizi si nu observi...

| Teutzu9714 explică (pentru Remus12):

Pai am IP dinamic (router wireless) dar cu ce influenteaza asta?

Răspuns utilizator avertizat
| Minecraft93 a răspuns:

Prima data intri in folderul cu serverul de minecraft il startezi intri in hamachi si te loghezi in minecraft dar inainte cand creezi serverul trebuie sa pui la proprietatile serverului online mode=false(sa intre jucatori care nu au jocul cumparat)white list false (daca pui true va trebui sa ii treci numele in white list Motd= (pui tu un nume oricare ex mc.server.ro si o sa ii mearga si dupa ce ii merge prietenului tau schimbi la motd in motd=A minecraft server si o sa mearga

| Mitu_Leo_1990 a răspuns (pentru Minecraft93):

Trebuie sa avem acelasi windows?

| minealex224 a răspuns:

Ba uite am patit si eu asta dai la firewall turn off si gata ca ai run.bat

| socolobe a răspuns (pentru minealex224):

GJ MAN! Si eu aveam problema asta si acum imi merge big grin thx

| VIPGl3Rio a răspuns (pentru minealex224):

Si unde scrie firewall turn?laughing

| VIPGl3Rio a răspuns (pentru minealex224):

Si unde scrie firewall turn?laughing

| xKoko22 a răspuns:

Ii trebuie si lui hamachi, si nu cred, sincer, ca trebuie sa pui ip-ul de la hamachi in server. Adica nu trebuie umblat la el. Acolo umbla doar host-ul server-ului.

| inlianval123 a răspuns:

Stiu eu cum se rezolva da-mi skypeul tau sau yahooul tau

| Liviu_Cocianu_1990 a răspuns:

Sieu am avut problema asta nici eu nu stiu ce sa fac

| Luca_Sebastian_1970 a răspuns:

Si eu am avut aceasta problema. Ca sa se conecteze jucatorii trebuie sa ai si hamachi deschis rolling on the floor

| Teutzu9714 explică (pentru Luca_Sebastian_1970):

Pai il am deschis mai "desteptule"! ce crezi, ca n-am incercat? Oi fi pus eu o intrebare pe TPU dar am pus-o pentru ca nu mai stiu ce e de facut. crez ca nu am incercat toate variantele?

| George_Pircalabelu_1994 a răspuns (pentru Luca_Sebastian_1970):

Tipic! Ai dreptate

| GrenadeDay a răspuns:

Nu e ceva in regula cu serverul.

| Prohlds_Alecs_1996 a răspuns:

Frate trebuie sa pui online mode true straight face false inseamna fals adica nu e pentru alti doamne straight face

Răspuns utilizator avertizat
| Teutzu9714 explică (pentru Skeletor):

Daca te uiti la intrebarea pusa de mine ai sa vezi ca am zis ONLINE MODE=FALSE... doamne...