| bogdanz04 a întrebat:

mi-am instalat astazi Windows 8.1 si nu pot accesa Windows Store, intampinand urmatorul mesaj: https://s3.postimg.org/......3862_o.jpg Am intrebat si alti prieteni, si lor le merge perfect(tot w8.1).Problema este de la mine..cum o pot rezolva?

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Probabil ai o versiune veche instalata sau w8.1 nu este activat (corect), caz in care nu da acces la magazin.

| bogdanz04 explică (pentru Bula):

Am instalat 8.1 pro de pe un stick bootabil facut cu MediaCreationTool descarcat de pe site-ul oficial Microsoft. Store-ul nu a mers deloc, imediat dupa ce am instalat driverele,-am incercat(inca nu il activasem) si am intampinat mesajul mai sus mentionat.

| Bula a răspuns (pentru bogdanz04):

Ai activat win-ul?
Cum?

| bogdanz04 explică (pentru Bula):

Recunosc ca nu cu o liceenta originala, dar totusi, nu mergea nici daca lasam windows-ul trial 30 de zile.

| bogdanz04 explică (pentru Bula):

S-a rezolvat, toata chestia a fost dintr-un bug. Am intrebat inca vreo 3 persoane care mi-au spus acelasi lucru:,, nu iti merge din cauza ca nu ai liceenta Windows''

| Bula a răspuns (pentru bogdanz04):

Si bug-urile se rezolva daca ai licenta acrivata.