| anonim_4396 a întrebat:

mi-am instalat pe un laptop windows 8, am bagat dvd in lapotop am dat restart si am inceput s reinstalez windows, prima data cand am vrut sa instalez windows in C nu mi-a aparut nicio partitie decat una cu 350 mb unallocated,am dat restart si am instrat iar in setup,de aceasta data mi-a aparut partitia C dar D nu,am cpntinuat si am instalat windows, dupa instalare am intrat in my cpmputer sa vad daca se vad partitiile, se vedea doar C de 156 GB,apoi am intrat in manage si disk management si am observat ca imi apare doar o partitie C,m-am uitat mmai jos si mi-au aparut partiitle, ciudat este ca partitia D nu miia aparut, doar ca erau 774 de gb acolo, va arat poza ca sa intelegeti mai bine http://imageshack.us/f/580/u99s.png/
Aum intrebare mea este cum pot sa fac in asa fel incat sa mi se vada si partitia D de 774 de GB? Va rog ajutati-ma

2 răspunsuri:
| Gabi05 a răspuns:

Start - scrii Computer Management, intri in Storage - Disk Management si acolo vezi care este partitia lipsa. Click dreapta - Change Drive Letter and Paths si pui tu ce litera vrei la partitie

| IonutGaby a răspuns (pentru Gabi05):

Am rezolvato, am sters partitia din manage si am reformatato