| Kayzo a întrebat:

Mi'am luat o tableta Allview City Life problema e ca se incarca foarte greu bateria si se descarca foarte repede nu stiti de la ce poate fi? http://www.allview.ro/......descriere/ aceasta ii tableta! Dau FUNDA raspuns bun!

4 răspunsuri:
| JustCosmin a răspuns:

Nu stiu ce intelegi tu prin incarcare grea, dar ideea e ca daca o incarci prin USB, dureaza mai mult decat daca o incarci direct de la priza. In mod normal, cam 3-4 ore trebuie sa stea la incarcat in cazul in care bateria e descarcata complet. Cat tine de descarcarea rapida, optimizeaza-ti tableta astfel incat sa-ti consume cat mai putine resurse. Luminozitatea tabletei poti sa o reduci de tot, iar in ceea ce priveste aplicatiile, poti lua Clean Master (Cleaner) si-ti va opri aplicatiile care ruleaza de pomana si-ti va optimiza ramii ca sa faci economie si la baterie. (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cleanmaster.mguard&hl=ro ) Mai cauta pe Google diverse tutoriale pentru optimizarea tabletei. Bafta.

| Kayzo explică (pentru JustCosmin):

Pai de exemplu azi dimineata pe la 8 m-am jucat vreo 1 ora o 1 ora jumate si s-a descarcat, l'am pus sa se incarce si inca si acuma se incarca la ora asta ii doar 55 %! Deci se incarca foarte greu si e la priza!

| JustCosmin a răspuns (pentru Kayzo):

Pai stai putin, tu incarci tableta cat ea e deschisa? Esti sigur ca atunci cand incarca si e deschisa, nu mai ai si aplicatii care ruleaza in background?

| Kayzo explică (pentru JustCosmin):

DA! Nu sunt in nicio aplicatie pe tableta si se cam incarca greu.