| VitalBullet a întrebat:

Mi-am luat router cu wireless se numeste Home Gateway modelul: HG658 de la romtelecom si nu imi merge netul pe o placa de retea "Realtek RTL8102E/RTL8103E Family PCI-E Fast Ethernal NIC" si nu inteleg de ce pentru ca imi merge pe un calculator mult mai praf cu o placa de retea " SiS 900-Based PCI Fast Ethernet Adapter" e vreo solutie sa il fac sa mearga pe cealalta placa de retea(prima scris)? Si mai am o intrebare, ce trebuie sa faci sa te poti conecta la wireless cu un pc?

1 răspuns:
| TheScienceElias a răspuns:

Pot să-ți răspund doar la ultima întrebare din păcate. Deci ideea e că trebuie să aibă PC-ul tău technologie Wi-Fi, dacă ai laptop trebuie să vezi că de obicei este un buton de pornit și de oprit technologia, și trebuie să ai driver-ul instalat.