| Mihai_Catalyn_P._2000 a întrebat:

Mi.am luat un calculator la mana a 2 a si o placa video nou nouta imi porneste placa, o citeste dar cand instalez driverul nu se instaleaza graphics driverul am incercat si cu cd.ul si de pe site.ul lor dar degeaba. Mentionez ca placa video este amd radeon rx 460

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intrebarea este urmtoarea, este 100% compatibilia placa de baza cu placa video? Si cand intreb asta nu am refer doar ca se infige in portul specific, ci compatibilitatea driverelor cu placa ta de baza. Pune modelul placii de baza aici sa vad despre ce este vorba.

| Mihai_Catalyn_P._2000 explică (pentru anonim_4396):

Pai nu stiu exact ce placa de baza este stiu ca este un pc Dell optiplex 330 placa este Intel si socketul este 771

| Mihai_Catalyn_P._2000 explică (pentru anonim_4396):

Nu stiu exact ce placa de baza este stiu doar ca pc.ul este un Dell optiplex 330 placa este de tip Intel si are socket 771

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://support.amd.com/en-us/download Descarca ce este aici, ca ti-l instaleaza automat. Sper cu adevarat ca de data asta sa iti mearga.

| Mihai_Catalyn_P._2000 explică (pentru anonim_4396):

Nu merge...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mihai_Catalyn_P._2000):

Nu cunosc altceva de facut, du-o la un service impreuna cu tot sistemul, ori placa este defecta de nu recunoaste nici un driver, ori este alta problema cu sistemul tau, nu am ce sa iti spun mai mult de atat.