| Sereny_Ifj_Jozsef_1999 a întrebat:

Mi-am luat un calculator nou si vreau sa il conectez la internet, l-am conectat la router prin lan se aprind beculetele si la pc si la router. Dar nu mi-a aparut nimic in conect to the inyernet adica no connection to the network. Am adaugat un broadband conection bag user name si pw dau connect si imi da eroare 651. Am dat restart router calculator, depanare calculator deconectarr cablu si tot nu merge! Iam sunat pe cei de la telecom nu raspund am stat 2 ore la telefon timp de 3 zile. Si am router clicknet Huawei home gateaway de la romtelecom. Ce pot face sa imi mearga netul? Dau funda

Răspuns Câştigător
| DEADEND a răspuns:

Cel mai probabil iti lipsește driverul de net, descarcă 3DP net de pe alt calculator, laptop, telefon etc si mută installerul in calculator. Instalează-l si îți va merge. Poti descarca dupa si 3DP Chip de pe calculator, iti va arata si iti va da posibilitatea sa instalezi ultimul driver iesit la placile tale. O seara plăcuta.

| Sereny_Ifj_Jozsef_1999 explică (pentru DEADEND):

Multumesc mult pentru ca ai raspuns. Mia fost de folos!

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Conectarea la internet nu inseamna doar conectarea cablurilor, ci si configurarea adecvata a intregului sistem: PC-router-internet.
Necesita si cunostinte in domeniu.

| K0sti a răspuns:

Am adaugat un broadband conection bag user name si pw dau connect si imi da eroare 651... evident, astea se fac pe router, nu pe calculator, istetimea ta, ca de aia ai router!

| TCosminn a răspuns:

Mai verifica odata conexiunea cablurilor. Cu telefonul te poti conecta? Claculatorul are driver pentru internet? Beculetele se parind dar sunt cele care trebuie? In cazul in care rapsunsul e pozitiv la toate intrebarile uite aici cum se poate rezolva: https://www.youtube.com/watch?v=5q9v_5DLHcc