| DaviDMagnificul a întrebat:

Mi-am luat un laptop Acer aspire e15 si am windows 8.1 cateodata cand vreau sa il inchid imi apare sa fac update la windows.Il fac mereu.Dar de data asta l-am facut si cand vreau sa deschid laptopul imi arata"please wait" si nu se mai deschide ramane asa.Ce fac sa se mai deschida ca am astepta mult si nu a mers? VA ROG SPUNETI-MI URGENT CE FAC S. MEARGA IAR?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Probabil se face upgrade la windows 10, care poate sa dureze chiar si peste o ora (in functie de viteza net-ului si a laptopului).
Urmareste LED-ul indicator al Hard Discului! Daca palpaie, inseamna ca laptopul lucreaza si chiar trebuie sa astepti pana ce termina instalarea completa.
Din pacate, in acest caz nu mai ai posibilitatea de a se reintoarce de la windows 10 la w8.1, iar aspectul va fi diferit de cel cu care te-ai obisnuit pana acum.
Nu intrerupe upgrade-ul in nici un caz, risti sa pierzi datele tale importante de pe calculator!

1 răspuns:
| itsoft a răspuns:

Pai daca cand instalati sistemu de operare si ne fiind original lasati updates pornit su stiti sa le opriti din Services si din Control Panel