| treipuncte a întrebat:

Mi-am luat un router wireless si l-am connectat prin cablu la pc dar conexiunea cu wireless la laptop nu reusesc sa o fac. Cum fac conexiunea ce trebuie sa scriu ceva ip-uri ca connectez si imi scrie no acces internet... windows 7 am. Funda + Vot celui care imi zice happy

Răspuns Câştigător
| Mihay4 a răspuns:

Deci, scoate toate mufele din wireless. Baga o mufa in wireless si una in pc. Dupa ce faci asta intra in internet explorer si scrie la site unde bagi "http" scrii acolo "192.168.1.1" sa intri in wireless. Bagi user si parola. Cam asta e setezi ce trebuie acolo si ai terminatbig grin [adica sa setezi ce trebuie ( parola, WPA2, WPA, etc)]