| Stefan_Cristian_1971 a întrebat:

mi-am luat un Xbox one si nu stiu daca il pot atasa la pc sau la un monitor vechi! Ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Il poti "atasa" la pc, dar de ce ai vrea sa faci asta? Pentru ce anume? Sa-l conectezi la un monitor, foarte slab probabil, doar cu adaptor activ hdmi vga; poti incerca si cu cablu dar nu e garantat.

| Stefan_Cristian_1971 explică (pentru CM7YRE):

Tv ul meu nu are ecran f mare, monitorul e mai mare si poate reusesc.

| CM7YRE a răspuns (pentru Stefan_Cristian_1971):

N-ai inteles. La pc nu ai de ce sa il conectezi. Il conectezi ca ce anume? Printr-un rj 45, hdmi, usb? La monitor e logic, il conectezi ca output, dar la pc, nu prea ai "de ce". Daca vrei sa-i faci firmware sau orice altceva, nu prea ai nevoie de asa ceva. Nu exista "poate reusesc"; daca monitorul are mufa pentru xbox sau daca incerci cu adaptor vei reusi sa faci ceva.