| Gigica_Cristi_1997 a întrebat:

Mi-am resetat telefonul din fabrica ( Samsung Galaxy Grand 2) si am inceput sa il configurez. Problema e ca, m-am conectat la reteaua Wi-Fi si apoi cand incerc sa intru in contul de Google imi apare urmatorul mesaj: "Nu s-a putut conecta." iar sub acest mesaj scrie " Nu se poate stabili o conexiune de date sigura la server."
Imi mai apare un buton cu Inainte si daca dau pe el ma duce inapoi sa ma conectez la Wi-Fi cu toate ca sunt deja conectat. Va rog sa ma ajutati daca stiti. Dau funda.
P.S.: Nu veniti cu raspunsuri aiurea daca nu stiti.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Conecteaza-te intai cu DATE, prin numarul tau de telefon, sa te verifice.
Dupa aceea te poti conecta si cu wi-fi.

| Gigica_Cristi_1997 explică (pentru Bula):

Am incercat... dar de fiecare data ma intoarce sa ma conectez la Wi-Fi.

| Bula a răspuns (pentru Gigica_Cristi_1997):

Opresti wi-fi si te conectezi prin date, cu nr tau de telefon.
Sper sa ai inca niste Mb-uri, cate sunt necesare, daca nu atunci mai cumpara.

| Saltbae a răspuns:

Pare a fi o problema a Internetului. Ori antena telefonului îți face probleme, ori telefonul nu se poate conecta la wifi (fii atent cu setarile tastaturii când scrii parola), ori calitatea wifi-ului nu este ok. Am mai răspuns la o întrebare foarte asemănătoare azi, de aceea ma întreb dacă nu o fi probabil si din cauza resetării, posibil ca cei de la Google sa aibă probleme cu aplicațiile.